Serwis Elektronarzędzi Bosch

Strona główna
Serwis
Promocje
Full Service
Kontakt

Jakość stosowanego osprzętu i przechowywanie elektronarzędzi

Rada nr 1: Używaj markowego osprzętu do elektronarzędzi

Używaj markowego osprzętu do elektronarzędzi

Zakup odpowiedniej jakości wierteł, tarcz szlifierskich, frezów, tarcz pilarskich, itd. gwarantuje nie tylko dużą wydajność pracy i doskonałe właściwości obróbki materiału, ale w bardzo istotny sposób wpływa na żywotność elektronarzędzia. W skrajnych przypadkach pozwala uniknąć kosztownych uszkodzeń istotnych podzespołów elektronarzędzi takich jak uchwyty czy przekładnie. Wiertła wykonane niezgodnie z odpowiednimi normami – o nieodpowiedniej tolerancji wymiarów lub charakterystyki wytrzymałościowej materiału zakleszczają się w uchwytach SDS, źle wykonane i niewyważone tarcze szlifierskie powodują silne wibracje i uszkodzenia łożysk oraz przekładni.


Rada nr 2: Regularnie sprawdzaj stan używanego osprzętu

Regularnie sprawdzaj stan używanego osprzętu

Regularna kontrola naszego wyposażenia nie może ograniczać się tylko do działania elektronarzędzi. Powinniśmy nią objąć całe wyposażenie a w szczególności używany w codziennej pracy osprzęt. Weryfikacja musi dotyczyć zarówno części roboczej jak i chwytowej montowanej bezpośrednio w elektronarzędziu. Zaleca się systematyczne ostrzenie (np. wierteł, noży), a jeżeli nie jest to możliwe - wymianę na nowe. Praca stępionym czy zużytym osprzętem doprowadza do przeciążenia urządzenia, szybkiego zużycia np. uchwytów wiertarskich czy wrzecion elektronarzędzi lub mogą bezpośrednio zagrażać użytkownikowi.

Regularnie sprawdzaj stan używanego osprzętu

Rada nr 3: Transport i przechowywanie elektronarzędzi

Transport i przechowywanie elektronarzędzi

Bardzo praktycznym elementem wyposażenia są walizki narzędziowe. Dostępne są one do większości modeli elektronarzędzi jako pojedyncze opakowanie lub cały system transportowania i przechowywania – L-boxx. Walizki chronią urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami. Jednak aby tak było uwagę należy zwrócić na sposób ich użytkowania. Po wyjęciu elektronarzędzia z walizki należy ją zamknąć, aby nie dostały się do niej resztki obrabianych materiałów (opiłki metalu, wióry, piasek, gruz, itp.). Unikajmy przechowywania w walizce narzędzia z porozrzucanymi drobnymi wkrętami czy bitami. Elementy te mogą przez szczeliny wentylacyjne dostać się do wnętrza elektronarzędzia uszkadzając np. silnik lub w przypadku narzędzi akumulatorowych spowodować zwarcie na stykach i zniszczenie akumulatora.

Transport i przechowywanie elektronarzędzi
Powrót na górę
Polityka Prywatności

© Robert Bosch Sp. z o.o.